writing college Book review link Annotated bibliography Buy essay American essay Thesis statement Pay for paper press Dissertation abstract Case study Curriculum vitae Precis writing Paid essays site Dissertation proposal Best site Dissertation chapter Critical thinking Problem solving Essay services Paper college Business plan site Buy resume writing services chicago illinois weather psychology resume services saint petersburg fl
Nariams

Keturios arklio atsakomybės

1. Nesielk tarsi tu būtum grobis, kurį kažkas medžioja. Tapk protiškai fiziškai ir emocionaliai tvirtas. 2. Nekeisk judėjimo greičio/aliūrų. 3. Nekeisk judėjimo krypties. 4. Žiūrėk kur eini.

1. Nesielk kaip grobis.

Žoliaėdžiams gyvūnams yra natūralu naudotis dešiniuoju smegenų pusrutuliu (DP) akimirksniu ir bėgti nuo visko arba priešintis spaudimui. Kai arkys tampa fiziškai, protiškai ir emocionaliai tvirtesnis, jis išmoksta perprogramuoti šiuos instinktus: iš pradžių pamąstyti ir naudotis Kairiuoju Smegenų Pusrutuliu (KP) žymiai dažniau. "Nedaryk ką nors, stovėk" moto tampa vis lengviau ir dažniau naudojama domestikuotame arklio gyvenime.

Padidėjęs protinis tvirtumas

Kai žirgas vis dažniau ir dažniau susiduria su išradingomis, iššūkius siūlančiomis ir įdomiomis užduotimis, jis tampa mažiau besibaidantis, ramesnis, gudresnis ir drąsesnis. Dėka to, kad žirgas išmoksta išmąstyti savo veiksmus apie įvairias užduotis ir daiktus, žirgo gebėjimas ramiai ir protingai elgtis nepažįstamose aplinkose bei situacijose žymiai pagerėja. Jis pradeda dažniau dirbti savo kairiuoju KP (mąstančiuoju) pusrutuliu, vietoje dešiniojo DP (reakcinio) pusrutulio.

Padidėjęs emocinis tvirtumas

Šnekant apie emocijas, arkliai tikrai gali tapti tarsi išprotėję. Juk būtent dėl to jie ir išgyvena ir išliko per šitiek metų! Gebėjimas iš anksto numatyti pavojų ir staiga bėgti - tikslus išlikimo gamtoje apibūdinimas. Adrenalino antplūdžiai yra arklių kasdienybė, tačiau kaip stipriai ir kaip ilgai arkliai būna jo veikiami priklauso nuo skirtingu arklių asmens tipų, taip vadinamų arklianybių. Kai kurie arkliai užtruks gan ilgai prieš išsigąstant ir patampant DP ir galės greitai nusiraminti. Kiti atvirkščiai, reaguoja į viską labai staigiai ir jiems reikia daug laiko kol adrenalinas pasišalina iš organizmo ir jie nurimsta. Būtent šie emocingi, baikštūs, perdėtos reakcijos žirgai yra patys geriausi išlikėjai gyvi gamtoje... ir būtent jiems yra sunkiausia išlikti žmonių pasaulyje. Kaip suprasti, kad arklys sutvirtėjo emocionaliai? Geras ženklas yra, kai jis tampa vis mažiau ir mažiau reaguojantis, baikštus, nervingas, vis rečiau aplanko savo Dešinįjį Pusrutulį, o kai ir aplanko, tai labai trumpam. Adrenalino protrūkiai užtrunka vis trumpiau negu seniau. Arklys dažniau nuleis galvą žemyn tam, kad pagreitėtų adrenalino išsiskirstymo procesas. Kai arklio galva yra iškelta į viršų, adrenalinas teka laisvai, o kai galva yra nuleista, adrenalinas sustoja ir išsiskiria kitas hormonas edorfinas. Jie pasiekia tokia stadiją, kai tiesiog ''nebenori'' būti ant adrenalino. Emocinė įtampa padidina raumenų traumų riziką, ir emocionaliai pamišę arkliai yra labiau linkę diegliuoti. Dešiniojo Smegenų Pusrutulio elgsena turi didelės įtakos arklio sugebėjimui naudotis savo kanopomis ir jie tada dažnai klumpa, užkliūva, slysta ar slystelna. Labai svarbu yra pastoviai tvirtinti savo žirgo emocinį stovį. Duok jam vis naujų ir įdomių iššūkių, tiek ant žemės tiek jojant. Kai užsitarnausi savo aklio pasitikėjimą ir tapsi pakankamai gabus kad galėtum arkliui padėti suprasti ir praktikuoti savo atsakomybes, pamatysi kad tavo arklys pasikeis neatpažįstamai.

Naudoti svetainėje esančią informaciją galima, tik nepakeičiant straipsnio turinio, įdėjus veikiančią nuorodą į zirgu-sportas.lt ir turint leidimą.

Žirgai, žirgas, kumelės, eržilai, kumeliukai, kamanos, balnas, kantaras. Žurnalai, knygos, mokomieji filmai. Žirgų lenktynės