writing college Book review link Annotated bibliography Buy essay American essay Thesis statement Pay for paper press Dissertation abstract Case study Curriculum vitae Precis writing Paid essays site Dissertation proposal Best site Dissertation chapter Critical thinking Problem solving Essay services Paper college Business plan site Buy resume writing services chicago illinois weather psychology resume services saint petersburg fl
Nariams

Sėdėsena, mąstymas ir koncentracijos galia (mokomės natūralių santykių su žirgais)

Tu, beje, gali išmokti sutvirtinti savo emocinės būklės ribas ir reaguoti ramiai ir adekvačiai, apie viską pamąstant. Šok su parašiutu, važinėkis amerikietiškais kalneliais, žiūrėk įtempto siužeto filmus ir stebėk kaip arkliai tarpusavyje bendrauja, žaidžia ir aiškinasi santykius. Taip tu išmoksi valdyti savo emocijas, kai arkliai tampa truputi grubūs tarpusavyje arba emocingi. Matai, arkliams taip sakant galima tapti emocingais, bet tu turi išlikti ramus ir mąstantis. Tavo žirgas tai pastebės ir jam tai turės didžiulės įtakos.

Fizinis tvirtumas

Turbūt dauguma mūsų nėra tokie fiziškai tvirti kaip norėtume būti ar kokių mūsų žirgams reikėtų. Ilgos dienos ofise prie stalo ar kompiuterio vietoj fizinio aktyvumo ir veiklos su žirgais - nedaro nieko gero. Yra svarbu suprasti, kad tavo fizinė forma turės įtakos tavo atletiniams sugebėjimams užsiimant su žirgais ant žemės ir jojant, o ypač kai kalbama apie nepriklausomą sėdėseną. Kaip ir protinis bei emocinis tvirtumas, tai gali riboti tavo kaip žirgininko/raitelio galimybes tobulėti. Ką tu gali dėl to daryti? - Lavink savo fizinius sugebėjimus kur tik gali. Nevaikščiok lėtai, eik energingai ir mosikuok rankomis. Tai darydamas tu suprasi, kad tai turės įtakos ne tik tavo fizinei būklei, bet ir emocinei būklei ir savijautai. Jeigu paprastai jautiesi neigiamai ar slegiamas rūpesčių, tokia paprasta kibirkštėlė tavo judesiuose turės teigiamos įtakos tavo emocinei būklei, todėl, kad nuotaika seka veiksmus. Sėslus elgesys propaguoja neigiamą nuotaiką, pralaimėjimo jausmą ir depresiją. - Bėgiok kur tik gali - į paštą, iš arklidės į ganyklą, iki mašinos, autobuso stotelės ir t.t. Tu ne tik sustiprėsi ir bėgimas pasidarys daug lengvesnis, bet jis taps greitesnis ir sklandesnis. - Vietoj to, kad eitum per vartus, laipiok per tvoras. - Bėgiok laiptais į viršų. - Pagerink savo mitybos įpročius. Vietoj valgymo mažiau, tiesiog pagerink maisto kokybę. Maitinkis sveikiau, valgyk daugiau šviežių produktų, mažiau visokio taip sakant šlamšto.

2 - Turėk nepriklausomą sėdėseną. Ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad tu negriebi ir nesikabini į pavadžius, nesikabini su kojomis ir kulnais tam, kad išlaikytum lygsvarą ant arklio. Taip pat tai reiškia, kad tavo rankos ir kojos gali atlikti veiksmus atskirai ir nepriklausomai vieni nuo kitų, taip pat nepriklausomai nuo tavo sėdėsenos, ir tai neturi įtakos tavo sėdėsenai. Kol tu nepradėsi joti laisvu stiliumi freestyle be jokio kontakto su pavadžiais, tu turbūt net nesuprasi kokia priklausoma yra tavo sėdėsena. Kai tu padarysi pažangą Harmonijos ir Tobulėjimo programose, tu pastebėsi, kad tavo sėdėsena žymiai pagerėjo. Tu galėsi zig-zaguoti kartu su savo žirgu. Galėsi daryti `zig` kai tavo žirgas daro `zig` ir `zag` kai jis daro `zag`. Galėsi neatsilikti nuo žirgo judesių, nevirsti iš balno, nekristi nuo arklio kai jis staiga sustoja. Kuo daugiau josi nelygiu paviršiumi, įkalnėm ir nuokalnėm, per įvairaus tipo kliūtis, levadose ir aikštelėse NELIESDAMAS pavadžių bei su `morka-lazdele` ir be balno - tuo geresne taps tavo nepriklausoma sėdėsena.

3 - Mąstyk kaip arklių žmogus

Tai reiškia, kad tu stengiesi pasižiūrėti į viską iš arklio pusės prieš tai, kai pamąstai kaip žmogus. Tai reiškia, kad turi perprogramuot savo paties nuomones, veiksmus, reakcijas ir pabandyti pamatyti viską arklio akimis, taip kaip jis mato, jaučia ar galvoja tuo momentu. Kai suprasi kaip tavo arklys supranta jį supančią aplinką ir visa kita, tu tapsi mažiau linkęs kaltinti arklį dėl jo reakcijų ir veiksmų. Tu taip pat galėsi numatyti kas tuoj galbūt nutiks, nes tu būsi savo arklio kailyje, ir labai mažai kas nutiks netikėtai ar staiga. Kai tu iš tikrųjų suprasi savo arklio prigimtį, tu pamatysi, kad arkliai iš tiesų yra labai nuspėjami. Tu pradėsi žinoti tai, kas atsitiks prieš tai atsitinkant.

4 - Naudok natūralią susitelkimo/koncentracijos galią

Fokusas/dėmesio centras/susitelkimas tau duos jautimą. Susitelkimas ir jautimas tau duos pusiausvyrą. Štai koks svarbus yra susitelkimas/susikoncentravimas. Jeigu tu gali išmokti žiūrėti ten kur tu nori eiti ar joti (vietoj to kad žiūrėtum į arklio ausis), tu pradėsi žymiai efektyviau bendrauti su arkliu per savo visą kūną. Tavo rankos ir kojos bus reikiamose vietose reikiamu laiku. Tavo susitelkimas tau padės tiksliai žinoti ką daryti, kada daryti. Tai pagerins tavo laiko pojūtį ir pusiausvyrą.

Labai gražūs straipsniai,

Labai gražūs straipsniai, tikrai labai patiko. Aš pati jodinėju be balno. Nes mes dirbame su arkliais ne žirgyne. Mūsų šeimininke laiko arklius paprastoje kaimelio vietoje - kitaip sakant paprastam TVARTE. per vasara jie paliekami laukuose. jiems daug laisvės. manau yra laimingi. jais labai labai rūpinasi pati šeimininkė ir mes - darbuotojai. Yra begalo smagu kai Tu joji ant savo Arklio - Žirgo(pas mus arkliai, ne sportiniai žirgai.) ir joji, per pievas, laukus... laisvai. Labai geras jausmas. Nežinau kaip kitiem žmonėms, bet man žirgai gyvenime užima labai labai daug vietos. begalo branginu šiuos gyvūnus;*

Naudoti svetainėje esančią informaciją galima, tik nepakeičiant straipsnio turinio, įdėjus veikiančią nuorodą į zirgu-sportas.lt ir turint leidimą.

Žirgai, žirgas, kumelės, eržilai, kumeliukai, kamanos, balnas, kantaras. Žurnalai, knygos, mokomieji filmai. Žirgų lenktynės